kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. ENHW dniach 17 - 27 lipca odbędzie się we Wrocławiu 8. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Era Nowe Horyzonty. Podczas tegorocznej edycji festiwalu zostanie pokazanych ponad 230 filmów pełnometrażowych, pochodzących z 50 krajów , spośród których ponad 120 tytułów będzie miało polskie premiery oraz 340 filmów krótko i średniometrażowych.
 
 
fot. TOPtrendyW tym roku Festiwal potrwa 3 dni – od 4 do 6 lipca. Oprócz koncertów TOP, „trendy” i Kabaretonu, na deskach sopockiej Opery Leśnej zobaczymy dwa jubileusze: recital Krzysztofa Krawczyka „Życie jak wino” z okazji 45-lecia pracy artystycznej oraz koncert uświetniający ćwierćwiecze istnienia grupy T.Love.   
 
 
W tym roku już po raz czwarty Gdynia zaprasza na Ladies’ Jazz Festival by SEAT, czyli na jedyny w Polsce Festiwal Kobiet Jazzu.
 
 
fot. Cztery Pory KsiążkiFundacja Feminoteka oraz Instytut Książki zapraszają na spotkania literacko-kulturalne poświęcone twórczości (dla) kobiet, organizowane w ramach ogólnopolskiego Festiwalu Literatury Popularnej POPLIT Cztery Pory Książki.
 
 
FEMINOstrada - Przegląd Filmów o Tematyce Kobiecej odbędzie się w dniach 7–9 marca w Centrum Sztuki Filmowej w Katowicach. Przez 3 dni będzie można obcować ze sztuką filmową, oglądając świat kobiet oczami najlepszych reżyserek i reżyserów.
 
 
Od terrorystycznego zamachu na World Trade Center minęły trzy lata, ale Jamie Bryan, wdowa po strażaku poległym podczas akcji ratowniczej, wciąż budzi się w środku nocy z sercem przeszytym bólem, który przyniósł ów straszny wtorkowy poranek.
 
 
W ramach organizowanych przez MTP targów Tex-Style w Poznaniu w dniach 4-6 marca odbędzie się pierwsza zbiorowa wystawa fotografii mody w Polsce - Fotofashion.pl. Na ekspozycji zaprezentowanych zostanie 66 zdjęć, wśród których znajdą się fotografie z kampanii wiodących firm odzieżowych w Polsce oraz marek obecnych na polskim rynku. Oprócz nich będzie można obejrzeć zdjęcia autorstwa indywidualnych twórców, m.in. Roberta Wolańskiego, Jacka Poremby, Wojciecha Wieteski czy Marka Straszewskiego oraz młodych i debiutujących fotografów.
 
 
„Katyń” Andrzeja Wajdy oraz „Pachnidło” Toma Tykwera zostały zwycięzcami pierwszego filmowego plebiscytu „Gazety Co Jest Grane”. Laureatów wybrali czytelnicy i internauci, którzy od 25 stycznia oddawali głosy na swoje ulubione filmy.
 
 
Novika, Lexus i Grabaż, a także Rojek, Waglewski i Fisz - to prowadzący nowych audycji autorskich, którzy zadebiutują na antenie Radia Roxy FM. Pierwszy program – „Rojek.alternative” - będzie można usłyszeć już 18 lutego.
 
 
Od 27 stycznia do 24 marca w Muzeum Narodowym w Poznaniu zwiedzać można ekspozycję „Biżuteria od biedermeiera do art déco”. Wystawa prezentuje ponad 300 obiektów jubilerskich, pokazujących różnorodność form biżuteryjnych od 1. ćwierci XIX wieku do lat 1920-1940, czyli stylistycznie przynależnych do biedemeieru, historyzmu, secesji i art déco.
 
 
Strony: [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] następna »

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »