kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

„Born In The USA” Bruce'a Springsteena uznano za najlepszą płytę rokową wszechczasów. Zwyciężyła w plebiscycie zorganizowanym przez BBC.
 
 
fot. eurovisionSobotnią transmisję 52. Konkursu Piosenki Eurowizja obejrzało 2,2 mln Polaków, czyli tylko 6,1%. Spośród wszystkich osób, które w czasie programu miały włączony telewizor, 22,5% wybrało TVP1. To wyniki badania TNS OBOP.
 
 
fot. MidraszW dniach od 13 do 16 maja w Warszawie odbywać się będzie dziesiąta edycja Dni Książki Żydowskiej, organizowanych przez Stowarzyszenie Midrasz. Program imprezy obejmuje kilkadziesiąt spotkań z autorami, wykładów, dyskusji, a także warsztaty i wystawę fotografii.
 
 
W dniach od 16 do 20 maja we Wrocławiu odbędzie się XII Międzynarodowe Biennale Sztuki Mediów WRO 07. Spośród 1,5 tys. zgłoszonych do konkursu prac jury wybrało 89 projektów wykonanych w technikach mediów elektronicznych. W tegorocznym WRO wezmą udział artyści z ponad 60 krajów.
 
 
fot. MTKOd 17 do 20 maja w Warszawie odbywać się będą 52. Międzynarodowe Targi Książki – największa w naszym kraju impreza promocyjno-handlowa poświęcona książce i rynkowi wydawniczemu. Honorowym Gościem Targów będzie Ukraina. Delegacja z tego kraju liczyć będzie aż sto osób, wśród których znajdą się m.in. Wydawcy, pisarze, dziennikarze. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński.
 
 
Od 11 do 13 maja w warszawskim kinie Luna potrwa Festiwal Filmów Tworzonych i Współtworzonych przez Kobiety "Kobieta za obiektywem". Festiwal powstał z myślą o promocji twórczości kobiecej.
 
 
© Vivian Seefeld - Fotolia.comDwa dni temu minister kultury, Kazimierz Ujazdowski zapowiedział, że zamierza walczyć o to, aby w Polsce utrzymana została zerowa stawka VAT na książki. „Procedury unijne są w tym przypadku dość skomplikowane, ale zrobimy, co w naszej mocy,” mówił na spotkaniu z wydawcami.
 
 
„1000 i jedna kobieta. Siła i wdzięk” to wystawa Theresii Hebenstreit, czynna od 21 kwietnia do 29 maja w Galeria Szkła i Ceramiki we Wrocławiu.
 
 
fot. ZPAVWręczono fonograficzne nagrody Fryderyk 2006, za całokształt twórczości artystycznej otrzymali złote statuetki: Irena Santor i Jan Ptaszyn Wróblewski. Złotymi Fryderykami nagrodzono dotychczas m. in. Marka Grechutę, Jacka Kaczmarskiego, Tadeusza Nalepę, Czesława Niemena i Andrzeja Kurylewicza.
 
 
fot. ZPAVTegoroczna, trzynasta edycja gali wręczenia nagród FRYDERYK będzie specjalna. Po kilku latach przerwy gala ta otrzyma odpowiednią oprawę medialną, promocyjną i organizacyjną. Laureatów nagród FRYDERYK 2006 poznamy 17 kwietnia.
 
 
Strony: [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] następna »

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »