kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Janet Jackson fot. EMI Music PolandJanet Jackson wznowiła tournée po dwutygodniowej przerwie spowodowanej problemami zdrowotnymi.
 
 
fot. BluszczBluszcz to tygodnik kobiecy, wydawany w Warszawie w latach 1865 - 1939. Założony został przez Michała Glücksberga. Prezentował program emancypacji kobiet. Z tygodnikiem współpracowali między innymi: Maria Konopnicka, Eliza Orzeszkowa, Adam Asnyk, Maria Dąbrowska, Konstanty Ildefons Gałczyński, Maria Kuncewiczowa.
 
 
Rose McGowan fot. Kino Świat /megafonRose McGowan wcieli się w główną rolę w filmie "Inferno", biograficznej opowieści o Lindzie Lovelace.
 
 
Anita Lipnicka i John Porter przygotowali na jesień kolejną propozycję z albumu "Goodbye". Na kolejny singel artyści wybrali piosenkę "Lonesome Traveller".
 
 
Anne Hathaway i Helena Bonham Carter dołączą do obsady filmu "Alice in Wonderland" Tima Burtona.
 
 
Tegoroczną laureatką literackiej nagrody Nike została Olga Tokarczuk. Jury nagrodziło pisarkę za wydaną w ubiegłym roku powieść pt. „Bieguni”. Nazwisko laureatki i zwycięski tytuł został ogłoszony podczas uroczystej gali nagrody, która odbyła się dziś wieczorem w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie.
 
 
Maria Peszek fot. Kayax/megafonNie udało się w ubiegłym tygodniu, ale minęło siedem dni i Maria Peszek zdetronizowała Metallicę.
 
 
10 października rozpoczyna się 24. Warszawski Festiwal Filmowy. W ramach imprezy nie zabraknie muzycznych produkcji, jak chociażby "The Sex Pistols: There'll Always Be An England" czy "Roskilde".
 
 
Depeche Mode fot. EMI Music PolandGrupa Depeche Mode szykuje nowy materiał i przymierza się do kolejnej trasy koncertowej. Według nieoficjalnych informacji, trio ponownie odwiedzi nasz kraj.
 
 
W Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie 18 września została otwarta wystawa „Yoko Ono FLY, obiekty, fotografie, wideo, instalacje”. Jest na niej prezentowany dorobek artystki przedstawiający jej punkt widzenia na sprawy społeczne i polityczne. Wystawa „Fly” w założeniu ma zaakcentować kluczowe, decydujące wątki w bogatej i zróżnicowanej karierze artystycznej Yoko Ono. Prace zostaną zaprezentowane zarówno w przestrzeniach galerii CSW Zamek Ujazdowski, jak i w przestrzeni publicznej Warszawy. Ekspozycję można oglądać do 26 października.
 
 
Strony: [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] następna »

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »