kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

„Babskie gadanie” to antologia , jakiej jeszcze nie było. Napisały ją kobiety, które różnią się wiekiem, doświadczeniem życiowym, zawodami i statusem społecznym: to zarówno studentki, jak i wykładowczynie (czy nauczycielki), wnuczki i córki obok matek i babek.
 
 
18 listopada w Sali Kongresowej w Warszawie wystąpi zespół tancerzy „Tap Dogs” - grupa z Australii, specjalizująca się w stepowaniu.
 
 
W piątek, 28 września, na półkach sklepowych w Polsce pojawił się nowy album Rafała Blechacza – „Chopin. The complete preludes”, nagrany we współpracy z wytwórnią Deutsche Grammophon.
 
 
Stało się już tradycją, że na przełomie jesieni i zimy, kiedy na dworze robi się ponuro i smutno, Moscow City Ballet przyjeżdża do naszego kraju, aby zabrać widzów w świat pełen pozytywnych emocji, świat baśni i piękna.
 
 
Sopot Festival 2007 zainauguruje Koncert Galowy, na którym pierwszego dnia w roli gwiazdy wystąpi amerykańska piosenkarka i pianistka Norah Jones. Festiwal potrwa od 31 sierpnia do 2 września.
 
 
© Schlierner - Fotolia.com„Wystaw książki, daj poczytać!” - tak będzie brzmiało hasło pilotażowego programu społecznego, w ramach którego mieszkańcy Krakowa będą mogli pozbyć się niepotrzebnych książek nie wyrzucając ich do śmieci. Wystarczy, że w oznaczony dzień wystawią książki przed swoje domy, skąd zabiorą je miejscy pracownicy i – po selekcji – przekażą miejskim i szkolnym bibliotekom.
 
 
Do 12-ego sierpnia w ramach festiwalu Lato na Złotej w warszawskich Złotych Tarasach odbędzie się seria imprez poświęcona polskiej kulturze.
 
 
fot. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w GdyniOgłoszono listę filmów zakwalifikowanych do konkursów tegorocznego 32. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, który odbędzie się w dniach od 17 do 22 września. W Konkursie Głównym o Złote Lwy walczyć będzie 21 obrazów, tyle samo filmów zostanie pokazanych w Konkursie Kina Niezależnego. Do Konkursu Etiud jury dopuściło 33 produkcje. W sekcji Panorama Polskiego Kina publiczność obejrzy sześć filmów.
 
 
W dniach 1-5 sierpnia Szkoła Tańców Karaibskich SHO organizuje II Warszawski Festiwal Bębnów. Założeniem festiwalu jest przede wszystkim przybliżenie bogactwa kultury muzycznej świata. W programie: warsztaty perkusyjne, targi bębnów, wykłady oraz imprezy towarzyszące.
 
 
fot. Filmowa StolicaW Warszawie trwa letni festiwal Filmowa Stolica. Od innych tego typu wakacyjnych przedsięwzięć różni go fakt, że wszystkie projekcje odbywają się „pod chmurką”, na ekranach ustawionych w miejskich parkach. Pokazy odbywają się codziennie (prócz poniedziałków) po zapadnięciu zmroku – kinomani nie muszą zabierać ze sobą portfeli, gdyż festiwal jest bezpłatny. Wystarczy tylko parasol – na wypadek nagłej ulewy w trakcie filmowego seansu.
 
 
Strony: [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] następna »

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »