kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. 100 kultur 1 miasto15 kwietnia w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbędzie się wydarzenie kulturalne „100 kultur 1 miasto” promujące różnorodność kulturową.
 
 
fot. Teatr TelewizjiOd maja 2006 roku do końca marca br. w poniedziałkowym paśmie Scena Jedynki – nawiązującej do tradycji Teatru Poniedziałkowego - TVP1 wyemitowała 21 spektakli. Z danych zebranych przez TNS OBOP wynika, że każde przedstawienie oglądało średnio 1,3 mln telewidzów. Udziały w rynku widowni wyniosły 10,1 proc.
 
 
Na placu Grzybowskim w Warszawie rozpoczęła się realizacja projektu publicznego "Dotleniacz" Joanny Rajkowskiej, autorki słynnej palmy w Alejach Jerozolimskich. Pierwszym etapem niezbędnym do realizacji nowego projektu są badania archeologiczne, które zakończą się 17 kwietnia. Projekt prezentowany będzie w czerwcu i lipcu tego roku.
 
 
W maju będziemy okazja by zobaczyć występ Państwowego Baletu Męskiego z Sankt Petersburga, który wyrusza na światowe, pożegnalne tourne. Honorowy Artysta Rosji, Walerij Michajłowski, postanowił zawiesić działalność Baletu, a podczas majowej trasy odwiedzić kraje, których publiczność najbardziej zapadła w pamięci artystów.
 
 
W czerwcu na Dziedzińcu Różanym w Centrum Kultury "Zamek" w Poznaniu wystąpi Patti Smith - jedna z najważniejszych artystek w historii muzyki rockowej. Będzie to jedyny koncert artystki w Polsce. Do tej pory wokalistka gościła w naszym kraju tylko raz - w 2002 roku zaśpiewała w warszawskiej Sali Kongresowej. Poznański występ zaplanowano na 22 czerwca 2007 roku.
 
 
fot. Tomasz Sienicki, CC BY-SA 3.0Uznana przez UNESCO za ósmy cud świata Chińska Armia Terakotowa Cesarza Qin jest już w Katowicach. Od 7 marca do 17 czerwca można ją oglądać w Silesia City Center.
 
 
Złoty Tukan, Grand Prix Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki otrzymał Wacław Mikłaszewski. Drugą nagrodą uhonorowano Monika Węgiel. Srebrnego Tukana jury przyznało Katarzynie Dąbrowskiej. Wyróżnienie otrzymał Piotr Domalewski. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się wczoraj w trakcie koncertu finałowego 28. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.
 
 
W Londynie rozpoczyna się dziś V Festiwal Polskich Filmów, który organizowany jest przez Instytut Kultury Polskiej – Polish Cultural Institute. Festiwal zainauguruje „Jasminum” Jana Jakuba Kolskiego. Gościem specjalnym imprezy będzie Agnieszka Holland. Reżyserka zaprezentuje swój najnowszy film - „Kopia mistrza” (Copying Beethoven). Projekcja w sali Prince Charles Cinema zamknie festiwal 25 marca.
 
 
14 kwietnia w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu rusza Poetycki Cykl Warsztatów Twórczego Pisania (kwiecień – czerwiec 2007). Warsztaty adresowane są przede wszystkim do autorów zainteresowanych pogłębieniem umiejętności pisarskich, ale także do osób, które chcą poszerzyć wiedzę o literaturze. Pierwsze spotkanie w nowym cyklu poprowadzi prof. Piotr Śliwiński, wybitny znawca współczesnej poezji.
 
 
fot. Przegląd Piosenki Aktorskiej we WrocławiuW piątek, 9 marca rozpoczęła się we Wrocławiu 28. edycja Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Festiwal zainaugurował recital Magda Kumorek "W drodze za widnokres" z piosenkami Krzysztofa Komedy. Atrakcją sobotniego wieczoru był koncert duńskiej wokalistki jazzowej Caecilie Norby z basistą Larsem Danielssonem.
 
 
Strony: [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] następna »

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »