kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

W dniach 16-29 lipca odbędzie się 37. Festiwal Artystyczny Młodzieży Akademickiej FAMA 2007. Muzyka, spektakle, happeningi, kabarety, sztuki plastyczne, performance art - na wszystko to będzie można natknąć się w trakcie FAMY w Świnoujściu. Amfiteatr, Muszla Koncertowa, Koszary Sztuki, Miejski Dom Kultury, Jazz Club Centrala, a także plaża i ulice Świnoujścia - to główne sceny Festiwalu, na których codziennie będą prezentować się artyści, reprezentujący wszystkie właściwie formy twórczości.
 
 
Już w najbliższy poniedziałek, 16 lipca w Poznaniu wystąpi Sinéad O’Connor. Irlandzka gwiazda da koncert w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Malta. Wydarzenie odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Jako support wystąpi warszawska formacja The Car Is On Fire, przez krytyków muzycznych uznana za jedną z najlepszych grup polskiej sceny alternatywnej.
 
 
16 lipca w Warszawie zaśpiewa Natalie Cole. Córka legendy jazzu i popu – Nat King Cole’a. Swoje szlify zdobywała śpiewając od najmłodszych lat z największymi muzyki R&B, między innymi Curtisem Mayfieldem. Właśnie ta praca pomogła jej zdobyć kontrakt płytowy z firmą Kapitol, dla której wydała takie albumy jak „Inseparable”, „Natalie”, „Thankful”, „Unpredictable” czy „I Love Sou”.
 
 

W dniach 12-15 lipca w Gdyni odbędzie się III edycja jedynego w Europie festiwalu kobiet jazzu. Zaplanowane w ramach „Ladies’ Jazz Festival by SEAT” koncerty odbędą się w Teatrze Muzycznym i Klubie Ucho w Gdyni.
 
 
23 czerwca rozpocznie się w Krakowie 17. Festiwal Kultury Żydowskiej, w ramach którego przewidzianych jest wiele koncertów, wystaw, wykładów, warsztatów i ceremonii religijnych.
 
 
Średnia widownia transmisji 44. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2007 wyniosła 2,9 mln widzów (8,2%). To o 1 mln widzów więcej, niż udało się zgromadzić ubiegłotygodniowym koncertom sopockiego TOP Trendy, podaje TNS OBOP.
 
 
Noc Kultury w Lublinie to manifestacja kulturalna miasta. W nocy, z 1 na 2 czerwca Lublin proponuje po raz pierwszy niepowtarzalne wydarzenie społeczno-kulturalne. Nocy Kultury to manifestacja miasta, które postanowiło starać się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku. Tej nocy Lublin tętnić będzie rytmem sztuki i artystów. Centrum miasta oraz jego dzielnice, miejsca znane i nieznane, instytucje kultury, będą otwarte do rana dla wszystkich.
 
 
© whitestorm - Fotolia.comMinister Kultury, Kazimierz Michał Ujazdowski zapewnił w Brukseli, że będzie zabiegał o utrzymanie zerowego VAT- u na książki. "To jest kwestia, która może być przedmiotem bardzo dokładnie prowadzonej akcji dyplomatycznej. Zadanie jest szalenie trudne, a działania prowadzimy w warunkach, które zostały już dawno przesądzone. Ale staram się o to”, stwierdził na konferencji prasowej w Brukseli po spotkaniu unijnych ministrów kultury.
 
 
fot. KINO.LABZ okazji przypadającego co roku na 26 maja Dnia Matki zespół KINO.LAB postanowił poświęcić majowy repertuar szeroko pojętej tematyce macierzyństwa.
 
 
Ogłoszono listę dwudziestu książek nominowanych do Nagrody NIKE 2007, oto ona:
 
 
Strony: [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] następna »

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »