kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. Metro_logoW dniach od 28 do 30 sierpnia teatr Studio Buffo przygotował dla fanów musicalu „Metro” nie lada gratkę. Spektakl Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosy będzie można obejrzeć ponownie na deskach teatralnych. W obsadzie spektaklu zobaczymy m.in. Mariusza Czajkę, Dariusza Kordka, Artura Chamskiego, Jerzego Grzechnika, Natalię Kujawę oraz Natalię Krakowiak.
 
 
fot. GregorianUwielbiany przez polską publiczność chór Gregorian wystąpi w grudniu w Polsce. Zespół w ramach europejskiej trasy Winter Chants Tour 2014 odwiedzi cztery miasta - Kraków, Wrocław, Poznań oraz Warszawę, gdzie zaprezentuje swoje największe hity.
 
 
fot. Vienna Mozart OrchestraDuma austriackiej stolicy, najlepsza orkiestra symfoniczna Vienna Mozart Orchestra ponownie zagości w naszym kraju. Miłośników muzyki klasycznej ucieszy zapewne wiadomość, że zespół przyjedzie do Polski w grudniu, aby zagrać cztery koncerty, które odbędą się w Warszawie, Krakowie, Poznaniu oraz Gdańsku. Orkiestra zaprezentuje cały przekrój największych dzieł cudownego dziecka baroku – Wolfganga Amadeusza Mozarta.
 
 
© Vivian Seefeld - Fotolia.comDla tych, którzy kochają czytać wakacje są czasem wymarzonym - nareszcie można poświęcić się ulubionej formie wypoczynku bez wyrzutów sumienia. Książka to niezawodny towarzysz każdej podróży, który jest niezastąpiony w każdym miejscu i czasie. Jeśli lubimy urlop z książką, warto wybrać sprawdzone tytuły, ale w pełni czerpać przyjemność z czytania.
 
 
fot. Brave KidsW najbliższy piątek 11 lipca w Teatrze Polskim we Wrocławiu odbędzie się finał 5. edycji Brave Kids. To szczególne spotkanie artystycznych zespołów dziecięcych i młodzieżowych pochodzących z różnych części świata. Młodzi artyści stworzą na scenie wspólne przedstawienie - zobaczymy artystyczne grupy dziecięce z 17 krajów świata.
 
 
fot. Kongres ASSITEJ i Festiwal KORCZAK - Czuk i HekW dniach od 23 do 31 maja rusza w Warszawie Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK 2014, który towarzyszy 18. Światowemu Kongresowi ASSITEJ – spotkaniu najważniejszych przedstawicieli organizacji, zajmującej się twórczością teatralną dla młodych widzów. To doskonała okazja, aby połączyć świętowanie Dnia Matki i Dnia Dziecka – wybrać się z dzieckiem do teatru.
 
 
fot. V Przegląd Nowego Kina FrancuskiegoOd 23 maja do 6 czerwca potrwa 5. Przegląd Nowego Kina Francuskiego w naszym kraju. Organizatorami wydarzenia się Instytut Francuski w Polsce oraz Gutek Film. Widzowie z Warszawy, Wrocławia, Łodzi, Lublina i Krakowa będą mogli zobaczyć najlepsze francuskiego projekcje ostatnich lat.
 
 
fot. F2 Michelangelo BuonarrotiOd 14 marca w wiedeńskiej galerii Albertina będzie można zobaczyć nową wystawę „Założenie Albertiny. Od Dürera do Napoleona”. Wśród wielu eksponatów znalazły się tam dzieła m.in. Michała Anioła, Rembrandta i Rubensa. Wystawa przedstawia arcydzieła ukazane z perspektywy historii życia założycieli galerii: księcia Alberta Sasko-Cieszyńskiego i jego żony arcyksiężnej Marii Krystyny.
 
 
fot. Tere-FereW dniach od 14 do 16 marca w Warszawie odbędzie się pierwszy festiwal książki dziecięcej Tere-Fere. To wyjątkowe wydarzenie dla dzieci i ich rodziców, nad którym honorowy patronat objęła Wanda Chotomska. Celem festiwalu jest promocja czytelnictwa wśród najmłodszych.
 
 
fot. PK. Opernball 2014W najbliższy czwartek 27 lutego w austriackiej stolicy odbędzie się jedna z najsłynniejszych imprez odbywających się w Operze Wiedeńskiej. „Bal w Operze”, bo o nim mowa, zgodnie z tradycją ma miejsce zawsze w ostatni czwartek karnawału.
 
 
Strony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] następna »

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »