kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. Monika Lenczewska TAKFILM NEXT FILMOd 16 października 2015 roku będzie można w polskich kinach oglądać „Obce niebo” – film w reżyserii Dariusza Gajewskiego, w którym główne role zagrali Agnieszka Grochowska i Bartłomiej Topa. To polsko-szwedzka opowieść o małżeństwie, którego życie z dnia na dzień zostaje wywrócone do góry nogami.
 
 
fot. MFKW dniach od 26 do 31 maja 2015 odbędzie się we Wrocławiu Międzynarodowy Festiwal Kryminału. Już dwunasta edycja tej imprezy. Miłośnicy kryminału z pewnością się nudzić – organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla uczestników wydarzenia.
 
 
fot. ŻurnaLiveOd 15 do 17 maja będzie można wziąć udział w interdyscyplinarnej wystawie i interaktywnym performansie - ŻURNALive, który odbędzie się na Mysiej 3 w Warszawie. To propozycja dla tych, którzy chcą sztukę nie tylko oglądać, ale też i w niej uczestniczyć. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Piotr Hull - wydawca magazynu Żurnal ArtBook, producent i współreżyser spektakli wystawianych na deskach Teatru Wielkiego - Opery Narodowej.
 
 
fot. SkrzypekNaDachu_fot.Marta_Kuśmierz_2W dniach od 1 do 3 maja oraz 12 i 13 czerwca w Teatrze Żydowskim w Warszawie im. Estery Rachel i Idy Kamińskich będzie można zobaczyć światowej sławy musical „Skrzypek na dachu”. Spektakl wyreżyserował Jan Szurmiej.
 
 
fot. Światowy Dzień KsiążkiPonad 58 procent Polaków w ubiegłym roku nie przeczytało ani jednej książki – wynika z raportu TNS Polska dla Biblioteki Narodowej. 23 kwietnia przypada Światowy Dzień Książki – to doskonała okazja, aby zmienić nawyki. Oto kilka pozycji wydawniczych, które zadowolą tych, którzy chłoną lektury regularnie, jak i tych, którzy chcą nadrobić zaległości.
 
 
fot. Heavy MentalW najbliższy piątek 17 kwietnia do kin w całej Polsce wejdzie film "Heavy Mental". Produkcja w reżyserii Sebastiana Buttnego to szczery obraz pokolenia dzisiejszych trzydziestolatków. W rolach głównych zobaczymy trójkę młodych aktorów - Piotra Głowackiego, Grzegorza Stosza i Izabelę Nowakowską.
 
 
fot. ILY_Rafał_Królikowski,Elżbieta_Romanowska,Magdalena_Smalara_fot. A.WiedeńskiW najbliższą niedzielę 12 kwietnia na deskach Teatru Buffo odbędzie się 100. przedstawienie musicalu „I love you”. W polskiej wersji spektaklu występują Elżbieta Romanowska, Magdalena Smalara, Rafał Królikowski oraz Rafał Ostrowski. Z okazji jubileuszu widzowie mogą spodziewać się dodatkowych atrakcji.
 
 
fot. Imię_ fot. Piotr_GamdzykInscenizacja francuskiej sztuki pt. "Imię" w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza gości w Teatrze Dramatycznym, na Scenie na Woli. W rolach głównych zobaczymy Edytę Olszówką, Dorotę Krempę, Szymona Bobrowskiego, Marcina Hycnara oraz Wojciecha Malajkata.
 
 
fot. Teatr Rampa27 marca przypada Międzynarodowy Dzień Teatru - święto uchwalone w 1961 roku. To świetna okazja, aby zachęcić Polaków do odwiedzania teatru w czasie wolnym. W związku ze świętem teatru Groupon przygotował akcję "Teatr-dodaj do ulubionych", w ramach której będzie można nabyć specjalne bilety na wybrane spektakle w promocyjnych cenach. Inicjatywie towarzyszyć będzie zbiórka funduszy na leczenie i rehabilitację aktora Krzysztofa Globisza. Ambasadorem akcji jest aktor Andrzej Seweryn.
 
 
fot. Jak całkowicie zniknąć fot.Weronika Bilska17 kwietnia wchodzi do kin najnowszy film Przemysława Wojcieszka znanego z takich filmów jak „Głośniej od bomb” czy „Made in Poland”. Bohaterkami produkcji „Jak całkowicie zniknąć” są Polka i Niemka, które spędzają razem noc w Berlinie.
 
 
Strony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] następna »

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »