kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. GitaryOrganizatorzy Gitarowego Rekordu Guinnessa organizują konkurs "Gitara jest kobietą" adresowany do gitarzystek, w którym główną nagrodą jest występ na scenie razem z gwiazdami gitary. Zwyciężczynie wezmą udział w biciu rekordu. Prócz własnego repertuaru, trzeba przygotować jeden utwór Jimiego Hendrixa we własnej aranżacji.
 
 
fot. Tomasz Kot fot. Watchout ProductionsW Teatrze Polskim w Warszawie rozdano Polskie Nagrody Filmowe Orły. Najwięcej, bo aż 7 statuetek, otrzymał obraz "Bogowie".
 
 
fot. 15. Tydzień Kina HiszpańskiegoW dniach od 19 marca do 2 kwietnia 2015 roku odbędzie się w Polsce 15. Tydzień Kina Hiszpańskiego. Ten największy przegląd hiszpańskiej kinematografii poza samą Hiszpanią będzie miał miejsce w wybranych kinach w największych miastach w Polsce.
 
 
fot. Polskie gówno. reż. Grzegorz Jankowski, NEXT FILMW piątek 6 grudnia na ekrany polskich kin wejdzie film "Polskie gówno" - rock'n'rollowy musical o kulisach show-biznesu. Autorem scenariusza i odtwórcą głównej roli jest Tymon Tymański. Film został doceniony w czasie 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni, gdzie był prezentowany w sekcji „Inne Spojrzenie” i zdobył prestiżową nagrodę publiczności.
 
 
fot. F1 Opernball_VotavaLegendarny Bal w Operze, Bal Cukierkowy czy Johanna Straussa - to tylko kilka najbardziej znanych w świecie karnawałowych imprez, które każdego roku w styczniu i lutym odbywają się w Wiedniu. Rocznie w stolicy Austrii odbywa się ponad 450 balów, w których bierze udział około pół miliona gości.
 
 
fot. Grzegorz Ciechowski_plakatW dniach od 11 do 13 grudnia 2014 w Toruniu odbędą się Dni Grzegorza Ciechowskiego. Najważniejszym punktem programu będzie koncert pamięci muzyka, który zostanie połączony z wręczeniem Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego. Imprezie towarzyszyć będzie m.in. wystawa plenerowa, projekcja filmu, specjalne billbordy Galerii Rusz i wideoklipy na jednej z kamienic Rynku Staromiejskiego.
 
 
fot. Rodzenstwo 1996 fot. M. Gardulski  014Jeden z najważniejszych reżyserów polskiego teatru Krystian Lupa wystawi w warszawskim Teatrze IMKA „Rodzeństwo” według Thomasa Bernharda. To jedno z najdłużej utrzymujących się na afiszu Starego Teatru w Krakowie przedstawień teatralnych.
 
 
fot. Daniel Olbrychski. fot. archiwum aktoraW dniach od 18 do 26 października odbędzie się w Toruniu 12. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest. Honorowymi laureatami Złotych Aniołów - głównych nagród festiwalu - zostali aktorzy Daniel Olbrychski i Danuta Szaflarska oraz reżyser Jerzy Hoffman.
 
 
fot. Festiwal Kino Dzieci27 września ruszy w całej Polsce szczególna impreza filmowa adresowana do najmłodszych – Festiwal Kino Dzieci. W 15 polskich miastach będzie można zobaczyć aż 50 różnych filmów, ale także wziąć udział w zabawach, warsztatach i innych przedsięwzięciach związanych z festiwalem.
 
 
fot. Polita. Natasza UrbańskaWe wrześniu na deskach teatru Studio Buffo będzie można oglądać musical "Polita" w technice 3D. Wielkie show o życiu legendarnej polskiej aktorki lat dwudziestych Poli Negri zostało zrealizowane przez teatr przy współpracy z oscarowym Studio Platige Image, które odpowiada za efekty 3D w spektaklu. W rolach głównych wystąpią: Natasza Urbańska, Janusz Józefowicz, Mariusz Czajka, Krzysztof Hulboj/Stefano Terrazzino oraz Artur Chamski.
 
 
Strony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] następna »

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »