Stało się już tradycją, że na przełomie jesieni i zimy, kiedy na dworze robi się ponuro i smutno, Moscow City Ballet przyjeżdża do naszego kraju, aby zabrać widzów w świat pełen pozytywnych emocji, świat baśni i piękna.
Moscow City Ballet to renomowana grupa, która w Polsce zdobyła uznanie i podziw tysięcy wielbicieli. „Tworzą tak wielką sztukę, że jest ona przeżyciem nawet dla tych, co tańca nie lubią” – tak opisuje występy Moscow City Ballet prasa. Twórca i dyrektor Moscow City Ballet, Victor Smirnov – Golovanov mówi: „To we mnie mieszkają wszyscy bohaterowie baletów; to ja jestem Klarą, księciem, królem mysz….to wszystko żyje we mnie”. Oprócz tego, że jest wybitnym choreografem, jest również świetnym pedagogiem, co widać podczas występów. Ludzie wchodzący w skład Moscow City Ballet na scenie współgrają ze sobą idealnie, tworząc jednolitą całość. Moscow City Ballet przyjeżdża do Polski z trzema przedstawieniami: „Don Kichot” to opowieść o poszukiwaniu piękna, o wierze w prawdziwą miłość i szczęśliwe zakończenie. Przedstawienie dostarcza wzruszeń, jak również powodów do śmiechu, a to za sprawą elementów humorystycznych umiejętnie wplecionych w sztukę.
„Giselle” to romantyczna opowieść o niespełnionej i tragicznej miłości między piękną wieśniaczką i księciem Albertem, który ukrywa swoje prawdziwe pochodzenie pod strojem chłopa. Kiedy Giselle poznaje prawdę jej serce pęka z bólu i dziewczyna umiera. Natomiast książę Albert za kłamstwa skazany zostaje na życie w samotności bez ukochanej kobiety.
„Romeo i Julia” to pełna baśniowego i zaczarowanego klimatu opowieść o prawdziwej miłości, nasycona subtelnym liryzmem i poetycką fantastyką. W przedstawieniu główny wątek to miłość między Romeo i Julią, którzy na przekór wszystkiemu i wszystkim chcą spędzić razem całe życie. Trasa: 01.10. – Wrocław 02.10. – Kielce 03.10. – Bielsko Biała 06.10. – Kraków 08.10. – Poznań 10/11.10. – Bydgoszcz 12.10. – Łódź 13/14.10. – Warszawa 15/16.10. – Gdynia 18.10. - Rybnik
Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »