Dobrym pomysłem na prezent są książki. Dla dzieci – bo rozwijają wyobraźnię i ćwiczą umiejętność czytania. Dla dorosłych – bo pozwalają na oderwanie się od szarej czasami rzeczywistości i poszerzają zainteresowania. Półki księgarń, tradycyjnych i internetowych, uginają się pod ciężarem różnego rodzaju książek. Podajemy kilka propozycji dla niej, dla niego i dla dziecka.
Dla niej:
- „Diabeł ubiera się u Prady” Lauren Weisberger: Andrea Sachs, dziewczyna z małego miasteczka, poszukuje w Nowym Jorku pracy w branży dziennikarskiej. Nieoczekiwanie zdobywa posadę asystentki u Mirandy Priestly, wpływowej redaktor naczelnej miesięcznika Runway. Szybko przekonuje się, że Miranda to klasyczny szef „z piekła rodem”...
- „A nie mówiłam!” Katarzyna Grochola: najnowsza powieść Katarzyny Grocholi opowiada o wielkim uczuciu łączącym Judytę i Adama. Pogodna, ciepła i dowcipna książka o dojrzałej spełnionej miłości.
- „Molekuły emocji” Janusz L. Wiśniewski: to pełen refleksji, przenikliwości i intymności zbiór opowiadań o lękach, pragnieniach, tęsknotach i codziennych dramatach.
- „Po prostu mi to ugotuj!” Pascal Brodnicki: kilkadziesiąt sprawdzonych przepisów na dania, które da się przygotować w 20-30 minut.
- „I Ty możesz mieć superdziecko” Dorota Zawadzka: jeśli po obejrzeniu Superniani w akcji macie ochotę zaprosić ją do swojego domu, sięgnijcie najpierw po tę książkę. Znajdziecie w niej jasne i konkretne wskazówki, dzięki którym nie będziecie bezradni.
Dla niego:
- „Sieć. Ostatni bastion SS” Bogusław Wołoszański: oparta na faktach powieść odkrywa mroczny świat walki wywiadów o hitlerowskie tajemnice ukrywane w podziemiach zamków i betonowych sztolniach.
- „Kubica” Andrzej Martynkin: „Materiały o nim zacząłem zbierać od momentu, gdy w 1998 r. zdobył wicemistrzostwo Europy w kartingu. Późniejsze wyniki przesyłał mi jego ojciec. W ciągu ośmiu lat zebrałem pokaźne archiwum. Teraz je wykorzystałem.” – pisze autor książki.
- „Wiem, że masz duszę” Jeremy Clarkson: czy maszyna może mieć duszę? Według Jeremy’ego Clarksona - tak. Ten ceniony brytyjski dziennikarz motoryzacyjny, zafascynowany techniką, zaprasza nas do podróży w czasie i przestrzeni, by przedstawić sylwetki 21 wybranych przez siebie maszyn.
- „Kwiatki polityków czyli spieprzaj dziadu!” Praca zbiorowa: w trudnych dla obserwatorów życia politycznego czasach Wydawnictwo Vesper proponuje książkę, która pozwala złapać oddech po codziennej porcji politycznych bredni. „Kwiatki polityków” to doskonała porcja satyry dla tych, którzy bez polityki obejść się nie mogą.
- “Adrian Mole. Czas cappuccino” Sue Townsend: maj 1997 roku; Adrian nie jest już pryszczatym nastolatkiem. Ma 30 lat, i zamartwia się teraz całkiem innymi, choć równie wielkimi jak w wieku dojrzewania problemami. Jest szefem restauracji Hoi Polloi w Soho. Przyjeżdża do rodzinnego miasta, aby oddać głos na kandydatkę Partii Pracy - pierwszą miłość jego życia - dr Pandorę Braithwaite.
Dla dziecka:
- „Eragon. Wersja filmowa” Christopher Paolini: specjalne filmowe wydanie „Eragona” ze zdjęciami z filmu.
- „Niezapomniane baśnie dzieciństwa” opracowanie zbiorowe: wybór najbardziej znanych i cenionych baśni przekazywanych z pokolenia na pokolenie, spisanych pięknym językiem przez wybitnych autorów.
- „Świat w figurkach z plasteliny. 1000 pierwszych słów” Praca zbiorowa: uzupełnij książeczkę wraz z dzieckiem, przyklejając w odpowiednich miejscach naklejki i spójrz, jak piękne jest wszystko, co nas otacza.
- „Sekretnik, czyli kalendarz nastolatki 2007” Małgorzata Budzyńska: oprócz wiadomości, które zwykle znajdują się w każdym kalendarzu (święta, imieniny itp.), autorka włączyła do niego dowcipy, zabawne SMS-y, ciekawe graffiti, a także: PHWZ (Prywatną Historię Wydarzeń Znaczących), PKN (Prostą Kuchnię Nastolatki), porady kosmetyczne, daty urodzin popularnych artystów młodzieżowych, ćwiczenia relaksacyjne i odchudzające.
- „Harry Potter i Książę Półkrwi” J.K.Rowling: tom szósty przygód Harry’ego Pottera przynosi cenne informacje o matce Voldemorta, jego dzieciństwie oraz początkach kariery młodego Toma Riddle’a, które rzucą nowe światło na sylwetkę głównego antagonisty Pottera.