kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Ile kosztuje muzyczny streaming?
2013/3/15 22:40:00

Chcesz słuchać legalnie muzyki w sieci za grosze? Możesz skorzystać z coraz popularniejszych na polskim rynku serwisów streamingowych, dostarczających muzykę na żądanie użytkownika za pośrednictwem Internetu. Każdy z nich oferuje bezpłatne, ale też i płatne pakiety. PayU - dostawca płatności internetowych podpowiada jak korzystać z popularnych serwisów muzycznych.

Streaming to dostarczanie multimediów na żądanie użytkownika za pośrednictwem Internetu. Odbiorca, chcąc obejrzeć film czy posłuchać muzyki, nie zapisuje plików na dysku, lecz korzysta z nich w czasie rzeczywistym, oszczędzając tym samym zasoby pamięci urządzenia. Po uiszczeniu opłaty abonamentowej, np. za miesięczny dostęp, użytkownik może oglądać video lub korzystać z wirtualnej audioteki.

W odróżnieniu od serwisów internetowych sprzedających mp3, odsłuchiwane utwory nie stają się własnością użytkownika. Abonament na portalach z muzyką streamingową obejmuje możliwość odsłuchu w trybie online oraz offline (w trakcie trwania subskrypcji), nie zaś pobrania plików na stałe.

– W dobie technologii mobilnych takie rozwiązanie zyskuje coraz więcej zwolenników – mówi Rafał Bręczewski, Key Account Manager PayU SA. – Za niewielką kwotę miesięcznego abonamentu użytkownik ma nieograniczony i, co najważniejsze, legalny dostęp do milionów plików muzycznych, zarówno z poziomu komputera, jak i urządzeń mobilnych (smartfonów czy tabletów) – dodaje. Serwisy streamingowe umożliwiają również tworzenie własnych playlist z ulubionymi utworami i możliwość ich odsłuchu w trybie offline, ale także udostępnianie aktualnie słuchanych utworów znajomym na portalu społecznościowym.

Najpopularniejsze serwisy z muzyką na żądanie w Polsce

Popularne na świecie serwisy streamingowe przebojem wchodzą na polski rynek. Niemal rok temu zawitał do nas Deezer, jeden z międzynarodowych potentatów, polską stronę uruchomił już także norweski serwis WiMP. Stosunkowo niedawno dołączył do nich również brytyjski Rara.com oraz szwedzki serwis Spotify, uznawany za najważniejszy w tej branży. Reprezentantem Polski w stawce jest Muzo.pl.

Najważniejsze pytania, jakie zadaje sobie przyszły użytkownik serwisu z muzycznym streamingiem brzmią: ile słuchania i za ile. Serwisy chwalą się ogromnymi zasobami muzyki: WiMP, Deezer i Spotify deklarują 20 mln utworów w bazie, Rara.com – 15 mln. A co z opłatami?

Ile kosztuje odsłuch muzyki?

Większość portali oferuje trzy opcje dostępu do muzycznych zasobów: bezpłatną, abonament bazowy oraz wersję premium, które odpowiednio różnią się dostępnymi funkcjami. Wersja startowa najczęściej ma na celu darmowe zapoznanie użytkownika z działaniem serwisu, bazowa zapewnia podstawowe funkcje, a premium umożliwia np. odsłuch bez konieczności łączenia się z Internetem oraz na smartfonach czy tabletach.

Za pakiet podstawowy zapłacimy od 9,90 zł do 14,99 zł na miesiąc, a pakiet premium to najczęściej wydatek w granicach 19,90. Dokładne porównanie oferty serwisów można znaleźć w zestawieniu przygotowanym przez PayU.

Jak zapłacić?

Szybki dostęp do muzyki wymaga także możliwości szybkiego dokonania płatności. – Większość serwisów akceptuje szybkie przelewy internetowe, które umożliwiają użytkownikowi dokonanie płatności w ciągu kilkunastu sekund. Abonent zostaje przekierowany na stronę swojego banku, gdzie system automatycznie wypełnia dane do przelewu – mówi Rafał Bręczewski z PayU SA. – Krótki czas realizacji zlecenia pozwala na niemal natychmiastowe aktywowanie subskrypcji – dodaje.

W przypadku wyboru karty płatniczej należy podać jej numer, datę ważności i wybrać nazwę organizacji płatniczej (np. Visa lub MasterCard). Wymagane jest także podanie trzycyfrowego kodu CVV/CVC. Są to ostatnie trzy cyfry, które znajdziemy na karcie na pasku z podpisem jej właściciela.

– W trakcie podawania wymienionych danych za każdym razem należy upewnić się, że korzystamy z bezpiecznej transmisji danych. Można to rozpoznać po ikonce zamkniętej kłódeczki widocznej na dolnej belce przeglądarki lub po przedrostku poprzedzającym adres internetowy: "https://" zamiast http:// – informuje Adrian Witkowski, Compliance Manager PayU SA.

PayU.pl


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: muzyka, streaming


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»