Za miesiąc w Łodzi rozpoczyna się 14 Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage 2006. Do konkursu zgłoszono ponad 300 filmów z całego świata. Impreza potrwa od 25 listopada do 3 grudnia. W programie tegorocznej imprezy znajdują się m.in. Konkurs Filmów Fabularnych, Konkurs Etiud Studenckich, Przegląd Kina Polskiego, wystawa sprzętu stosowanego w technice filmowej.
Festiwal Camerimage co roku przyznaje nagrody Złotej Żaby autorom zdjęć filmowych. Według organizatorów impreza przyczynia się nadania odpowiedniego znaczenia pracy operatora filmowego i podkreślenia jego udziału w tworzeniu filmu jako dzieła artystycznego. W tym roku w programie festiwalu znajdą się miedzy innymi: Konkurs Filmów Fabularnych - w finale zaprezentowanych zostanie 15 do 18 produkcji, głównie premier, wybranych ze zgłoszonych filmów; Konkurs Etiud Studenckich - międzynarodowe zmagania studentów szkół filmowych o nagrodę Złotej Kijanki; Konkurs Europejskich Debiutów – odbywający się po raz pierwszy, udział weźmie w nim 6 do 8 pełnometrażowych debiutów reżyserskich.
Jury festiwalu przyznaje też nagrody specjalne, między innymi Za Całokształt Twórczości, dla Duetu Reżyser – Operator i nagrodę im. Krzysztofa Kieślowskiego. Nowością w tym roku są nagrody za osiągnięcia w dziedzinie klipów i reklam, a także za pionierskie osiągnięcia w dziedzinie sztuki filmowej. Nagrodę za Całokształt Twórczości odbierze w tym roku holenderski operator Robby Müller, autor zdjęć do takich filmów jak „Kawa i Papierosy” i „Ghost Dog: Droga Samuraja” Jima Jarmuscha, „Przełamując Fale” Larsa von Triera czy „Korczak” Andrzeja Wajdy.
Oprócz projekcji konkursowych w ramach festiwalu odbędą się także: Przegląd Kina Polskiego połączony z dyskusją światowej sławy operatorów, reżyserów i krytyków na temat najnowszej polskiej produkcji filmowej, Przegląd Kina Duńskiego i Kina Szwedzkiego, a także warsztaty i seminaria filmowe. Na wystawie Camerimage Market będzie można obejrzeć najnowszy sprzęt i urządzenia stosowane w technice filmowej.
Już po raz siódmy pałacem festiwalowym będzie Teatr Wielki w Łodzi. Pokazy filmowe odbywać się będą również w kinach Charlie oraz multipleksie Silver Screen.
Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »