Największa w historii produkcja z Bollywood pojawi się w Polsce. Blisko stu artystów z Indii: śpiewaków, tancerzy, muzyków zaprezentuje się podczas trzech przedstawień – 15 grudnia w Warszawie, 16 grudnia w Katowicach i 17 grudnia we Wrocławiu.
Bharati to podróż do kulturowego serca jednego z najbardziej tajemniczych i fascynujących miejsc na Ziemi – Indii. Blisko stu artystów: muzyków, tancerzy, aktorów, śpiewaków, tworzy wyjątkową grupę pod wodzą słynnych choreografów z Bollywood. Efektem ich wspólnego wysiłku jest widowisko, którego przygotowanie trwało pięć lat. Producent show, Gashash Deshe, uważa „Bharati” za dzieło swego życia
Bharati to współczesna historia o miłości, wyrażona za pomocą pieśni i tańców. Widownia i główny bohater stają wspólnie przed dylematem jak odnaleźć równowagę między tym, co tradycyjne, a tym, co nowoczesne. Jak każe zwyczaj, od początku przedstawienia nad głowami kochanków unoszą się złowieszcze chmury i bohaterowie muszą najpierw przejść liczne perypetie, zanim odnajdą szczęście.
Młody inżynier, Siddharta (Gagan Malik), wychowany w Los Angeles, po raz pierwszy odwiedza ojczyznę i ulega czarowi nieuchwytnej Bharati (Bhavna Pani). Lecz na drodze kochanków staje ojciec dziewczyny. Dwa przeciwne żywioły - Siddharta i Bharati - uosabiają różne światy: nowoczesność i głęboko zakorzeniony duch hinduizmu. Kochankowie cierpią, nie mogąc oprzeć się sile pożądania. Są rozdarci między wolą rodziców, a głosem serca. Mężczyzna odbywa mistyczną podróż do własnych korzeni, a zakochując się w Bharati, zakochuje się w Indiach.
Widowisko oparte jest na przebojach z filmów, należących do gatunku Bollywood. Wykonywane utwory budują romantyczny nastrój i ukazują widzom mentalne stany bohaterów. Oprawa dźwiękowa powstała przy współpracy kilkudziesięciu muzyków, z wykorzystaniem tradycyjnych instrumentów. Uwagę przykuwa proporcjonalne połączenie inspiracji pochodzących z tradycji indyjskich, hinduskich i zachodnich. W efekcie Bharati stanowi unikalną syntezę różnorodnych tonów.
Charakterystyczne brzmienie to zasługa zastosowania mało znanych w Polsce instrumentów, jak choćby Sitar, Ghungroo, czy Sanodoor – pochodzącego z Persji instrumentu o stu strunach. Szczególnie oszałamiające są sceny z udziałem kilkudziesięciu idealnie zsynchronizowanych tancerzy.
Od kilku lat widowisko odbywa tourneé po całym świecie, niejako w roli ambasadora Indii. Jest to pierwsza inicjatywa zademonstrowania na scenie międzynarodowej dorobku Indii. Biorą w niej udział największe talenty reprezentujące kraj. Bharati to bez wątpienia okazja, aby zapoznać się z autentyczną kulturą indyjską.