„Babskie gadanie” to antologia , jakiej jeszcze nie było. Napisały ją kobiety, które różnią się wiekiem, doświadczeniem życiowym, zawodami i statusem społecznym: to zarówno studentki, jak i wykładowczynie (czy nauczycielki), wnuczki i córki obok matek i babek.
Najmłodsza z autorek urodziła się w 1985 roku, najstarsza w 1931. Każda z nich prezentuje swoje indywidualne widzenie świata, dzięki czemu omawiany tom oferuje czytelnikowi niezwykle różnorodne spektrum kobiecych światopoglądów. Najważniejszą wartością tej książki jest właśnie rozmowa, jaka toczy się między poszczególnymi opowieściami pisanymi z punktów widzenia tak różnych, jak różne są autorki tekstów. „Babskie gadanie” to literacka wypowiedź tych, którym zazwyczaj przychodzi słuchać opinii dywagujących na temat: „kim jest kobieta”.
W tej antologii to kobiety wzięły sprawy w swoje ręce i same postanowiły dać odpowiedź. Warto sprawdzić, jaki jest tego efekt i – jaka naprawdę jest polska „baba”. Opowiadaniom towarzyszą sugestywne rysunki i grafiki łódzkiej artystki – Anny Szyłło.
Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »